TARGI REKRUTACYJNE
21 marca 2018
admin

KLASY VII Z WIZYTĄ NA „TARGACH REKRUTACYJNYCH”

Dnia 02.03.2018 r. uczniowie klasy VII A i VII B w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczestniczyli w „Targach Rekrutacyjnych” organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp. Celem wyprawy było zapoznanie się z ofertą szkoły oraz zachęcenie uczniów do planowania swojej przyszłej drogi edukacyjnej.

 

 

Po dotarciu na miejsce największe wrażenie wywarł na młodzieży Zamek, który zwiedzili w pierwszej kolejności. Siódmioklasiści zobaczyli pracownię rolniczą, architektury krajobrazu,informatyczną, pracownie językowe, przedmiotowe a także aulę i stołówkę.Następnie przeszli do hali sportowej w której to odbyła się główna część Targów.Uczniowie naszej szkoły podziwiali występ zespołu tanecznego oraz zespołu muzycznego. Uwagę uczestników Targów przyciągnęły ciekawie przygotowane stoiska, wystawy i prezentacje multimedialne. Siódmioklasiści mieli okazję zadać pytania uczniom, nauczycielom, zapoznać się z kierunkami, specjalnościami, w których można kształcić się w „Zamku”. Na Targi zostały także zaproszone firmy, które mogą zaoferować absolwentom pracę zawodową, praktyki czy szkolenia.

Tak interesująco przedstawiona oferta oraz osiągnięcia placówki pozwoli naszym uczniom łatwiej i trafniej wybrać przyszłą szkołę.To nowe, ciekawe doświadczenie, dzięki któremu młodzież utwierdziła się w przekonaniu, że wybór szkoły, w której pragną kontynuować naukę jest bardzo ważny.

Beata Kuzia