KLUB MŁODEGO RATOWNIKA
21 marca 2018
admin

BEZPIECZNA JEDYNKA

W budynkach A i B Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim zamieszczono na schodach zasady bezpieczeństwa, a w łączniku znajdują się numery alarmowe, aby dzieciom łatwiej było jej zapamiętać i zadzwonić po pomoc, kiedy będą jej potrzebować.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Pomysł na prowadzenie zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej zrodził się podczas letnich obozów sportowo-rekreacyjnych w 2016 i 2017 roku, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. Dzieci chciały się uczyć jak sobie radzić, kiedy znajdą się w sytuacjach zagrożenia życia i jak udzielić pomocy poszkodowanym. Stąd w roku szkolnym 2017/2018 ofertę edukacyjną wzbogaciliśmy o nowe inicjatywy i pomysły na terenie naszej placówki oświatowej, a jedną z nich jest Klub Młodego Ratownika. Dzieci uczestniczą w cyklicznych zajęciach, które prowadzą ratownicy kwalifikowanej pomocy przedmedycznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wielkopolskim. Nasz projekt zakłada również zajęcia dla grona pedagogicznego. Całość stanowi kompleksowy projekt pt. „Bezpieczna Jedynka”, co ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w szkole i poza nią.