WIZYTA W MŁODZIEŻOWYM OŚRODKU WYCHOWAWCZYM
26 marca 2018
Redaktor

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią i  dyrektorem  S.P. nr 1 w Koźminie Wlkp. wzięli udział w podsumowaniu Konkursu Poezji Patriotycznej, który odbył się w Młodzieżowym  Ośrodku Wychowawczym  w Koźminie Wlkp.

Wszyscy zgromadzeni, m.in. wicedyrektorzy: pani Danuta Walas i pan Adam Majchrzak, uroczyście zaśpiewali  hymn Polski. Następnie  17-18 – letni uczniowie ośrodka  recytowali wiersze znane wszystkim Polakom, przygotowane pod kierunkiem  polonistki  i wychowawczyni – pani Donaty Witek – Dłużak.Z zainteresowaniem wysłuchano utworów autorstwa: Adama Mickiewicza, Tadeusza Różewicza, Władysława Broniewskiego, Adama Asnyka, Juliusza Słowackiego,  Cypriana Kamila Norwida.Po wzruszającej recytacji, wzbogaconej prelekcją na temat  historii narodu polskiego, dyrektor „Jedynki” –  pan Jacek Zawodny, zabrał głos, dziękując i zapraszając młodych recytatorów w mury naszej szkoły. Przewodnicząca klasy VI a również podziękowała za wspaniały występ wychowankom ośrodka. Nie zabrakło oklasków i słodkich upominków.  Uczniowie S.P. nr 1 w Koźminie Wlkp.otrzymali także zaproszenie na spektakl pt. ,,Romeo i Julia”, przygotowywany przez młodzież ośrodka.

Recytacje  były naprawdę  wzruszające,  pełne zaangażowania,  patriotyzmu. To miłe, niesamowite spotkanie  rozpoczyna współpracę między naszymi szkołami. Rewizyta niebawem.