PROGRAM PROFILAKTYCZNY„PRZYJACIELE ZIPPIEGO”– Ia
24 maja 2018
Redaktor

Dla klasy Ia środa 23 maja była wyjątkowa. Tego dnia odbyły się ostatnie zajęcia   „Przyjaciele Zippiego”, międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego dla dzieci, kształtującego i rozwijającego umiejętności psychospołeczne.Na uroczyste zajęcia został zaproszony Pan Dyrektor mgr Jacek Zawodny, który bacznie obserwował poczynania uczniów, wysłuchał tego, czego się nauczyły, obejrzał klasową hodowlę patyczaków oraz pokaz slajdów z całorocznych zajęć.  Przy słodkiej przekąsce każdy miał okazję powspominać spotkania z patyczakiem Zippim. Na zakończenie  Pan Dyrektor wręczył każdemu koronę i pamiątkowy dyplom ukończenia Programu „Przyjaciele Zippiego”.

Podczas całego cyklu trwającego 8 miesięcy uczniowie rozwinęli umiejętności społeczne i emocjonalne. Poprzez słuchanie opowiadań i wykonywanie ćwiczeń, dzieci nauczyły się, jak znaleźć własne rozwiązania problemów, jak radzić sobie z emocjami, z utratą kogoś bliskiego, jak pielęgnować przyjaźń oraz jak przestrzegać normy społeczne. Dzięki udziałowi w Programie będą mogły w przyszłości lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi i lepiej współpracować z innymi.