WYCIECZKA DO WESTERNLANDU – KL. IA, IB
4 czerwca 2018
Redaktor

W poniedziałek 28 maja 2018 r. z okazji Dnia Dziecka pierwszoklasiści udali się na klasową wycieczkę do Westernlandu w Józefowie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na przygotowane atrakcje. Dzieci przywitał szeryf i kowbojka. Potem zaczęło się zwiedzanie i zabawa.  Było pokonywanie indiańskiego toru przeszkód – most Irokezów, równoważnia Szoszonów, belka Apaczów. Następnie każdy miał okazję zdobyć sprawności indiańskie: rzut tomahawkiem, podkową oraz kapeluszem na rogi bizona. W chacie starego trapera dzieci poszukiwały złota. Następnie na Ranczu Rodeo dwie drużyny rywalizowały w dojeniu dzikiej krowy, przeciąganiu liny i ujeżdżaniu wściekłego byka. Dla każdego przygotowany był poczęstunek przy grillu traperskim. Ostatnim punktem wycieczki była przejażdżka dyliżansem, zakup pamiątek oraz wspólne zdjęcie na list gończy. Wszyscy mieli okazję poczuć klimat Dzikiego Zachodu.