„PIĄTKA DLA GAZETY”
18 czerwca 2018
Redaktor

To, co nie udało się w zeszłym roku, udało się teraz! Klasa Vb próbowała swojego szczęścia w akcji „Piątka dla gazety” zbierając i wysyłając kupony za bardzo dobre oceny do Gazety Krotoszyńskiej. W tym roku szczęście się do nas uśmiechnęło! W sobotę 16. czerwca klasa Vb wraz z opiekunami wyruszyła na podbój Torunia i Trójmiasta. Wspaniała pogoda towarzyszyła nam od samego początku podróży a dobry humor nikogo nie opuszczał. Przygodę rozpoczęliśmy w Toruniu – spacer nad Wisłą, test na czyste sumienie przy Krzywej Wieży, spotkanie z Mikołajem Kopernikiem i oczywiście degustacja toruńskich pierników. Z pewnością najbardziej zapamiętaną atrakcją z Torunia pozostanie fontanna, gdzie mogliśmy odetchnąć na chwilę od towarzyszącego nam upału. Kolejnym celem naszej podróży było Trójmiasto. Po zakwaterowaniu i wspaniałej kolacji udaliśmy się na powitanie z Morzem Bałtyckim. Temperatura morza zaskoczyła nas tak pozytywnie, że większość z nas skorzystała z okazji na kąpiel morską. Inni postanowili zostać poszukiwaczami bursztynów. Oj działo się, działo 😉  Kolejny dzień minął nam na zwiedzaniu Gdańska –Długi Targ, Fontanna Neptuna czy Stary Żuraw to tylko niektóre miejsca jakie odwiedziliśmy zanim wypłynęliśmy w morze. Rejs statkiem wywołał wiele emocji, które towarzyszyły nam jeszcze w Sopocie podczas spaceru na molo i deptaku Monte Cassino. Zmęczeni, ale ogromnie zadowoleni wróciliśmy do Koźmina.

Dwa dni a tak wiele atrakcji! Za rok próbujemy ponownie 🙂