„Sprzątanie świata 2018”
21 września 2018

“Sprzątanie świata 2018”

Clean Up the World

To międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie, w trzeci weekend września. Akcja polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

W Polsce inicjatorem sprzątania świata jest Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja pod nazwą „Sprzątanie świata – Polska”, odbywa się cyklicznie co roku, a jej początek sięga 1994r.

Z naszej szkoły w tej akcji uczestniczyła między innymi młodzież z klasy VI b wraz z opiekunami p. Pauliną Janicką i Moniką Raś. Uczniowie chętnie i sprawnie sprzątali teren w parku koźmińskim.

Celem wyjścia było:

• propagowanie aktywnej edukacji ekologicznej prowadzonej w terenie, na świeżym powietrzu,
  • kształtowanie postaw i świadomości ekologicznej uczestników, odpowiedzialności za stan środowiska, przeniesienie postaw na praktykę codzienną,
  • szerzenie wiedzy o ochronie przyrody ze szczególnym uwzględnieniem ochrony drzew i wody.

Tekst i zdjęcia: Monika Raś