Święto Patrona
2 października 2018
Redaktor

Święto Patrona 

28 września 2018 roku obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły połączone z pasowaniem pierwszoklasistów.

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem szkoły, gdzie zostały wciągnięte flagi narodowe na maszt oraz odśpiewano hymn państwowy i Marsyliankę Wielkopolską. Następnie cała społeczność uczniowska udała się do kościoła na mszę świętą.

Dalszy przebieg uroczystości miał miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Jacek Zawodny powitał zaproszonych gości, a następnie uczniowie klasy VII b przybliżyli wszystkim zebranym wydarzenia, jakie miały miejsce w naszej szkole w 1906 roku.

Dla pierwszoklasistów najważniejszym momentem było ślubowanie i pasowanie na pełnoprawnego ucznia „Jedynki”. Uczniów powitała Dobra Wróżka. Dzieci musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, żeby mogły być pasowane na uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło również upominków, które otrzymali uczniowie z okazji tak ważnego dla nich święta.

Ważnym akcentem uroczystości były podziękowania od Pana Dyrektora dla wszystkich przyjaciół szkoły oraz życzenia dla nauczycieli z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście zwiedzali naszą szkołę, a uczniowie udali się z wychowawcami do klas.