Matematyczny sukces uczennic Koźmińskiej „Jedynki”
28 października 2018
Redaktor

24 października 2018 roku o godzinie 14.00 odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięła udział rekordowa liczba uczniów Koźmińskiej „Jedynki”, bo aż 36 z klas VII i VIII.

Uczniowie rozwiązywali test, przygotowany przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, przez 90 minut. Zawierał on 30 zadań, w tym 22 zadania zamknięte i 9 zadań otwartych. Rozwiązując zadania należało wykazać się sprawnością rachunkową oraz właściwą interpretacją i przetwarzaniem informacji tekstowych. Niezmiernie istotne okazało się również rozumowanie i argumentacja. Łącznie można było zdobyć 50 punktów. Do etapu rejonowego kwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 80%, czyli 40 punktów.

Zwycięsko z tej próby wyszły uczennice klas VIIIa i VIIIb

MARIANNA BĄCZYK –

– KINGA SZYMURA –

które 29 listopada 2018r. wezmą udział w kolejnym, rejonowym etapie konkursu.

GRATULUJEMY!!!