Wycieczka do Malborka
30 października 2018
Redaktor

Lekcja historii w krzyżackim zamku

Klasa VII B wraz z wychowawczynią panią Marzeną Adamkiewicz i panią Izabelą Kaźmierczak udała się w ubiegły czwartek na wycieczkę do Malborka.

Miejscem wyjazdu był największy krzyżacki zamek w Polsce. Uczniowie przybyli do Malborka w czwartkowy wieczór, przenocowali w schronisku młodzieżowym, a następnie po śniadaniu w piątkowy poranek wyruszyli na podbój krzyżackiej twierdzy. Pod opieką przewodnika zwiedzali komnaty zamku, dziedzińce, wieże, widzieli broń rycerską, a także tzw. „locum secretum”, czyli ubikacje, z której korzystał Wielki Mistrz Krzyżacki Urlich von Jungingen.

Była to bardzo długa lekcja historii, gdyż zwiedzanie zamku odbywa się ponad trzy godziny i zapewne nie wszystko jeszcze uczniowie zobaczyli.