Szkolenie
30 października 2018
Redaktor

Szkolenie „Uczeń z wadą słuchu w edukacji otwartej”

W sobotę  27.10.2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych pt. „Uczeń z wadą słuchu w edukacji otwartej”, zorganizowanych przez Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Rodzin Dzieci z Wadą Słuchu ORaToR.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Więcej wiemy – lepiej pomagamy”. Część wykładową poprowadziła p. Lidia Lempart – prezes stowarzyszenia. Podczas części warsztatowej analizowaliśmy indywidualne przypadki z terapeutą mowy. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele szkół ogólnodostępnych, do których uczęszczają uczniowie z wadą słuchu, pozostający pod opieką wrocławskiej placówki.

„Uczeń z wadą słuchu powinien być dla Ciebie bardziej „darem” niż wyzwaniem i prawdopodobnie dowiesz się o sobie dzięki niemu rzeczy, które warto o sobie wiedzieć. Trzeba tylko trochę otworzyć serce” (Lidia Lempart)