Kino sferyczne
30 października 2018
Redaktor

KINO SFERYCZNE

26 i 29 października uczniowie Jedynki mieli możliwość uczestnictwa w niezwykłych seansach kina sferycznego.

Jest to bardzo ciekawa i nietradycyjna metoda kształcenia, dzięki której dzieci lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę, poprzez atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe i przekonywujące głosy lektorów.

Dzięki temu rozwiązaniu nauka staje się ciekawsza i zajmująca.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów: „Tajemnice grawitacji”, „Astronauta”, „Nanocam”, „Na skrzydłach marzeń”, „Tajemnice drzew” oraz „Narodziny życia”.

W trakcie pokazu uczniowie oglądali trójwymiarową przestrzeń, która zmienia u odbiorcy wizualne i fonetyczne odczucia. Przestrzeń kosmiczna, spadające gwiazdy, głębia oceanu, a do tego obracający się obraz, tworzą realistyczne widowisko. Zastosowanie nowoczesnej technologii kina sferycznego daje niesamowitą możliwość odczuwania wielu emocji i pogłębiania swojej wiedzy, jednocześnie wesoło spędzając czas.

Młodzi widzowie mieli możliwość nie tylko biernie oglądać, ale także poczuć się uczestnikami niesamowitych wydarzeń. Wszelkie wiadomości przekazywane były nie tylko za pomocą kolorowych efektów wizualnych, efektów dźwiękowych, ale także pod kątem 360 ⁰. Filmy wciągały widzów do świata nauki i przekazały wiele przydatnych informacji edukacyjnych, które są o wiele lepiej przyswajane niż podczas oglądania zwykłego filmu w telewizji lub kinie.

Z pewnością seanse kina sferycznego były nowym doświadczeniem i świetnym sposobem na nietuzinkowe przekazanie wiedzy.

Maria Mazurowska