„Jedynka” śpiewa turystyczne piosenki
30 października 2018
Redaktor

„Jedynka” śpiewa turystyczne piosenki

W piątek 26 października w sali ośrodka kultury odbyła się IV edycja Konkursu Piosenki Turystycznej organizowanego przez koźmińskie PTTK. Jak co roku wzięli w nim udział młodzi artyści z naszej szkoły. Uczniowie z klasy VI a, w składzie: Julia Sobańska, Martyna Tomczak, Piotr Kaźmierczak, Alan Jakubek, Wiktoria Perdziak, Dąbrówka Miedzińska i Katarzyna Mrzewka zaśpiewali kultową piosenkę Starego Dobrego Małżeństwa Opadły mgły. Nie mniej znany utwór z kręgu piosenki turystycznej – Krajkę zaśpiewały, samodzielnie sobie akompaniując, dziewczyny z klasy Vc: Maja Patecka, Zofia Leopold, Klaudia Majdecka, Kamila Naglak, Wiktoria Chojnicka i Julia Udzik. Prawdziwą furorę zrobiła jednak piosenka Babka w klapkach w wykonaniu superkwartetu, w skład którego wchodzili: Julia Jędrzejak, Aleksandra Król, Damian Stawowy i Tomasz Staniek. Jury doceniło ich oryginalne wykonanie i przyznało im III nagrodę w kategorii klas VIII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy!