SEGREGACJA ODPADÓW W SZKOLE
30 października 2018
Redaktor

SEGREGACJA ODPADÓW W SZKOLE

W trosce o środowisko, w którym żyjemy rozpoczęliśmy działania majce na celu właściwą segregację śmieci. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku ustawiono pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W skład zestawu wchodzi kosz żółty przeznaczony na  tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i  metale, kosz  niebieski przeznaczony na papier i kosz zielony  na szkło.

W związku z tym chętni uczniowie z klasy VIa, VIIIa i VIIIb  przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów kampanię informacyjno – edukacyjną dotyczącą prawidłowego gospodarowania odpadami – „Koźmińskie dzieci segregują śmieci”. W czasie prezentacji uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady, dlaczego jest to ważne, a także jakie konsekwencje niesie za sobą zaśmiecanie środowiska. W klasach młodszych pod okiem wychowawców odbyła się  praktyczna nauka segregacji odpadów.

Dzięki segregacji mniej odpadów trafi na wysypiska. Zostaną one przetworzone, w ten sposób oszczędzamy energię, wodę oraz zasoby nieodnawialne Ziemi.