Pasowanie na czytelnika
7 listopada 2018
Redaktor

Pasowanie na czytelnika

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami zostali zaproszenie do biblioteki na pasowanie, które odbyło się 6 listopada 2018r. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor ogromną książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Nowi już czytelnicy otrzymali drobny upominek – kolorowe zakładki do książki.

Beata Chojnicka