III SPOTKANIE INTEGRACYJNE
8 listopada 2018
Redaktor

III SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W czwartek 8 listopada br. w Borzęciczkach uczniowie klasy II b i Va wzięli udział w niezwykłym spotkaniu integracyjnym – wieczornicy patriotycznej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W koncercie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach oraz dzieci z Koźmińca. Michał, Maja, Dominika i Julka przygotowali piosenkę pt.„Piechota”.

Celem spotkania było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania w 1918 roku niepodległości przez Polskę, po 123 latach rozbiorów. Setna rocznica odzyskania niepodległości była także okazją do przybliżenia społeczności szkolnej 100-letniej historii państwa polskiego, rozwijania wśród młodzieży postaw patriotycznych, szacunku do historii państwa, narodu i symboli, a także integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół.

Była dla wszystkich nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale też okazją do wysłuchania tak dobrze znanych dla Polaków pieśni patriotycznych.