Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę
8 listopada 2018
Redaktor

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11 listopada Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski zaprasza mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wielkopolski do udziału w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 od odsłonięcia obelisku poświęconego 100 – leciu Odzyskania Niepodległości i 100 – leciu Powstania Wielkopolskiego w Parku im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Boreckiej.

O godz.12.00 harcerze z Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski zapraszają na Stary Rynek do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Tego dnia, mieszkańcy Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski wspólnie zaśpiewają 4 zwrotki hymnu narodowego.

O godz.15.30 w kościele pw. św. Wawrzyńca zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie na Placu NS NMP zostanie zaprezentowane kilkuminutowe niepodległościowe show laserowo-pirotechniczne. Następnie przemaszerujemy z udziałem Koźmińskiej Orkiestry Dętej pod Pomnik Wolności, gdzie około godz. 16.45 delegacje złożą wiązanki kwiatów.

Obchody 100-lecia Niepodległości zakończy spektakl „Orzeł w szufladzie” w wykonaniu Teatru 10.50 w sali kinowo – widowiskowej „Mieszko.”

Burmistrz apeluje, aby ten wyjątkowy dzień uczcić poprzez wywieszenie flag.