Konkurs “Książkomania”
16 listopada 2018

Cele konkursu:

• popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów
  • rozwijanie umiejętności autoprezentacji
  • pobudzanie twórczego myślenia
  • doskonalenie umiejętności językowych uczniów
  • motywowanie uczniów do wykorzystania technologii informacyjno – komunikacyjnych
  • promowanie osiągnięć uczniów, i szkoły
  • motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym

Zadanie konkursowe:

• Zareklamowanie ulubionej książki w formie krótkiego filmu – rodzaj i gatunek prezentowanej literatury jest dowolny.
  • Plansze z napisami mogą być jedynie wsparciem dla aktorów.
  • Film może zostać nagrany w wybranym języku: polskim lub obcym
  • Czas projekcji filmu jest ograniczony do 3 minut (dłuższe filmy nie będą podlegać ocenie).
  • Możliwe są różne rodzaje filmu, np.: etiuda filmowa, reportaż, wywiad.
  • Film reklamujący książkę może być przygotowany przez 1-3 uczniów.
  • Prace powinny być opatrzone tytułem oraz imieniem i nazwiskiem ucznia – reżysera filmu.
  • Film musi zostać zapisany na płycie DVD w jednym z podanych formatów pliku wideo: AVI, MP4, MOV, WMV.

Termin składania prac do 11 stycznia 2019 r. w bibliotece szkolnej u p. Moniki Raś lub u p. Elżbiety Wojtkowiak, p. Anny Kaj.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po feriach zimowych.

Szczegółowe informacje: https://odnpoznan.pl/pliki/Ksiazkomania_regulamin_2018_19.pdf