KLASY VIII Z WIZYTĄ W “LEGE OPAKOWANIA”
29 listopada 2018
Redaktor

KLASY VIII Z WIZYTĄ W KOŹMIŃSKIEJ FIRMIE PRODUKCYJNEJ

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w szkole podejmujemy się organizacji wielu różnorodnych inicjatyw wspierających młodzież w planowaniu ścieżek edukacyjno – zawodowych. Jedną z inicjatyw była właśnie wycieczka zawodoznawcza klas ósmych. Uczniowie klasy VIII A i VIII B dnia 28.11.2018 r. wraz z wychowawcami oraz szkolnym doradcą zawodowym udali się do zakładu „LEGE OPAKOWANIA” w Koźminie Wlkp. Celem tej wizyty było poznanie roli zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu oraz poznanie specyfiki wybranych zawodów, które mają pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Zakład ten specjalizuje się w produkcji i imporcie opakowań z tektury wielowarstwowej i falistej. Młodzież zapoznała się ze specyfiką przedsiębiorstwa, jego funkcjonowaniem, strukturą organizacyjną a także z zadaniami pracowników w różnych działach. Ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć proces powstawania tektury, projektowania i wycinania różnych wzorów i form opakowań tj. kartony biurowe, fasonowe, gastronomiczne, ozdobne i przemysłowe. W ocenie młodzieży cele zostały osiągnięte a tematyka i forma zachęca do organizowania podobnych wycieczek w przyszłości.

Tekst i foto: Beata Kuzia