Przegląd Piosenki Patriotycznej „Bogurodzica”
29 listopada 2018
Redaktor

Uczniowie „Jedynki” na VI Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Bogurodzica” w Jaraczewie

27 lipca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie odbyła się VI edycja Przeglądu Piosenki Patriotycznej „Bogurodzica”, organizowanego pod patronatem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Po raz pierwszy wzięli w nim udział uczniowie koźmińskiej „Jedynki”. Uczniowie klas V – Zosia Leopold oraz Michał Krzyżaniak pięknie wykonali patriotyczny utwór „Póki Polska żyje w nas”, natomiast Jakub Lisiecki – uczeń klasy VII wzruszył wszystkich dojrzałą interpretacją utworu Grzegorza Tomczaka „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Ideą przeglądu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na wartości patriotyczne oraz rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej ziemi, regionu i miejscowości, w której żyjemy. Niewątpliwie, cel został osiągnięty. 40 zdolnych i utalentowanych muzycznie uczestników rozbudziło w sercach publiczności żarliwą miłość do Ojczyzny. Jak powiedział jeden z jurorów „My to mamy szczęście, że w tym momencie, żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą”. My mamy to szczęście.