Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
6 grudnia 2018
Redaktor

4 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II a i II b z opiekunami wzięli udział w 36 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Projekcja filmu „Vitello” miała miejsce w Multikinie w Poznaniu. To bardzo przejmujący , ale jednocześnie optymistyczny obraz dla najmłodszych widzów o tęsknocie za rodziną, miłością i akceptacją.

Po seansie udaliśmy się na Stary Rynek, aby wysłuchać hejnału o godzinie 12.00 oraz zobaczyć legendarne trykające się koziołki. Zrobiliśmy tez drobne zakupy na świątecznym jarmarku.

Następnie udaliśmy się do muzeum BLUBRY – poznańskie legendy w 6D. To wyjątkowy magiczny labirynt, w którym poczuliśmy ducha dawnego Poznania. Muzeum to miejsce, w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami. Poza tym przybliżono nam gwarę poznańską, w której znaliśmy wiele słów, ale poznaliśmy też nowe np. fyrtel, bana, bryle, bejmy, antrejka,

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Mc Donaldzie, gdzie wstąpiliśmy  na małe co nieco.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była bardzo udana wycieczka!

 

                                                                                              Tekst i zdjęcia:

                                                                                              Marlena Nowak

                                                                                              Mariola Szkudlarek

                                                                                              Magdalena Dubisz