Krajowa Odznaka Jakości eTwinning – Quality Label za projekt Dot Day, czyli Kropka 2018
10 grudnia 2018
Redaktor

Prestiżowa Krajowa Odznaka Jakości eTwinning – Quality Label za projekt Dot Day, czyli Kropka 2018 dla Klubu Gier Matematycznych SP Nr 1.

“Bo od jednej kropki wszystko się zaczyna…” – słowa te były inspiracją do działania w ramach Międzynarodowego Dnia Kropki. Ideą tego święta jest podkreślenie, że każdy uczeń ma talent, trzeba tylko pomóc mu go odkryć!!! W odkrywaniu talentów pomogła Pani Kropka – przepiękna dekoracja, która ozdobiła wejście do klasy. Jak świętowaliśmy? Posłużyliśmy się kodami QR umieszczonymi w kropkach. Naszym zadaniem było wygenerowanie kodu i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące własności figur geometrycznych. Ponadto posłużyliśmy się kodem matematycznym do odczytania hasła i zaszyfrowania sentencji słynnego francuskiego matematyka i filozofa Kartezjusza. Przygotowaliśmy prace z wykorzystaniem procedur w Logomocji. Rozwiązywaliśmy quizy korzystając z aplikacji Quizizz oraz LearningApps. Współpracowaliśmy z innymi szkołami poprzez platformę eTwinning, TwinSpace i facebook. Nasze działania udokumentowaliśmy na padlecie tworząc bazę pomysłów kreatywnych działań uczniowskich. Korzystaliśmy z aplikacji StoryJumper oraz Animoto. Ponadto nauczyciele przygotowali dokument 100 lat wolności – 100 nauczycieli – 100 pomysłów płynących z kreatywności.

Nasze działania zostały docenione i otrzymaliśmy prestiżową Krajową Odznakę Jakości eTwinning – Quality Label za projekt Dot Day, czyli Kropka 2018. Podejmowane działania przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji podkreśliła, że nasza inicjatywa jest przykładem dobrej praktyki, godnym naśladowania przez inne szkoły zarówno w kraju, jak i za granicą.

Tekst i foto: I. Weichbrodt