ZWYCIĘŻCZYNI KONKURSU NA OPOWIADANIE BOŻONARODZENIOWE
6 stycznia 2019
Redaktor

ZWYCIĘŻCZYNI KONKURSU NA OPOWIADANIE BOŻONARODZENIOWE

Uczennica klasy VII b Oliwia Kołaczkowska zajęła pierwsze miejsce w konkursie na opowiadanie bożonarodzeniowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i uczniów klas  VII i VIII szkół podstawowych organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.  Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego, w szczególności  doskonalenie umiejętności dłuższej wypowiedzi w języku angielskim. Prace były oceniane pod względem ilości słów, poprawności językowej, stylu, bogactwa językowego, kompozycji pracy, oryginalności, kreatywności i  zainteresowania czytelnika.

Zainteresowanie konkursem wśród młodzieży było ogromne, jury musiało ocenić wiele prac, zatem tym bardziej sukces pisarski Oliwii jest powodem do dumy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w Technikum w Kaliszu podczas spotkania wigilijnego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Sylwia Gołąbek