PASOWANIE NA CZYTELNIKA
1 lutego 2019

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W środę 30 stycznia 2019 roku Przyjaciółmi naszej biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników przyjętych zostało 45 uczniów. Wszyscy uczniowie zapoznali się z regulaminem korzystania ze zbiorów biblioteki oraz zasadami zachowania, które ułożyli z rozsypanki słownej. Zajęcia zostały urozmaicone wierszem i zagadkami na temat książek i biblioteki oraz odczytano Prośby Książki. Podczas pasowania bibliotekarza wspierali uczniowie: Weronika Paradysz i Patryk Kląskała oraz pani Magda Dubisz – logopeda. Nowi użytkownicy złożyli uroczyste ślubowanie czytelnicze oraz otrzymali zakładki do książek, ulotki i pamiątkowe dyplomy. Zajęcia zakończyły się Pasowaniem na Czytelnika, a następnie pierwszoklasiści wypożyczyli pierwszą książkę w bibliotece szkolnej.

Tekst: Monika Raś

Zdjęcia: Magda Dubisz