Psycholog w szkole
28 lutego 2019
Redaktor

Psycholog w szkole

Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wielkopolskim przystąpiła do projektu unijnego “Przetestuj Rynek Pracy”. Projekt ten jest realizowany przy współpracy z Instytutem Psychologii znajdującym się na Uczelni im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach projektu w okresie od 4 marca 2019 roku – 3 czerwica 2019 roku w szkole będzie odbywać staż studentka piątego roku psychologii, Karolina Suchecka.

Do zadań realizowanych przez Panią Karolinę będzie należało m.in.: nawiązywanie kontaktu jak i udzielanie konsultacji  oraz pomocy uczniom, rodzicom oraz gronu pedagogicznemu. 

Głównym celem projektu jest ułatwienie wejścia na rynek pracy absolwentom Instytutu Psychologii poprzez wyposażenie ich w kompetencje odpowiadające potrzebom rynku pracy i uzupełnienie wiedzy teoretycznej zdobywanej na studiach o umiejętności praktyczne i doświadczenie zawodowe.

Godziny pracy psychologa szkolnego będą odpowiadać godzinom pracy pedagoga szkolnego tj.:

poniedziałek 8:00-12:30;

wtorek 10:00-14:30;

środa 8:00-11:50;

czwartek 8:00-12:40;

piątek 8:00-12:30.