21 marca “Anglo – logoteka”
28 marca 2019
Redaktor

W czwartkowe popołudnie odbyły się kolejne zajęcia kółka Anglo-Logoteka. 21 marca to pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie zmagali się z zagadkami, poznali słówka w j. angielskim: m.in. spring, bee, tree, sun. W radosnym nastroju przebiegało układanie wiosennych puzzli z porami roku oraz domino. Ten dzień to nie tylko początek wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który obchodzony jest od 14 lat. Data 21 marca symbolizuje trzeci chromosom w 21 parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę zespołu Downa. Znakiem solidarności i akceptacji były założone kolorowe, radosne i niepasujące do pary skarpetki. Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny! Pogadankę na temat tej genetycznej choroby rozpoczęliśmy od przeczytania krótkiego opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Moje prawa ważna sprawa” oraz „Kostka i Bruno” Dominiki Słomińskiej. Na zakończenie spotkania kolorowaliśmy skarpetki, w taki sposób, jak podpowiadała nam wyobraźnia 

Tekst i foto: Monika Raś, Magdalena Dubisz, Paulina Janicka