WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KLAS VII
28 marca 2019
Redaktor

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KLAS VII

Dnia 27.03.2019 r. uczniowie klasy VII A i VII B udali sia do zakładu „HENMAR” w Koźminie Wlkp. Była to ich pierwsza wyprawa w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Celem wycieczki zawodoznawczej było poznanie roli zakładu pracy w rozwoju gospodarczym regionu oraz poznanie specyfiki wybranych zawodów, które mają pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Zakład ten specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kabin do wózków widłowych, ładowarek oraz innych pojazdów. Młodzież zapoznała się ze specyfiką przedsiębiorstwa, jego funkcjonowaniem, strukturą organizacyjną a także z zadaniami pracowników w różnych działach. Siódmoklasiści mieli okazję zobaczyć zaplecze konstrukcyjno – technologiczne, bogato wyposażony park maszyn, który obejmuje obrabiarki zarówno konwencjonalne jak i CNC, lakiernie proszkową, wycinarkę laserową czy prasy krawędziowe.

Właścicielowi serdecznie jeszcze raz dziękujemy. W ocenie młodzieży cele zostały osiągnięte a tematyka i forma zachęca do organizowania podobnych wycieczek w przyszłości.

Tekst i foto: Beata Kuzia