„Wiesz co pijesz i jesz?”
4 kwietnia 2019

Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., gdzie od dawna priorytetem stało się  kształtowanie nawyków świadomego dbania o swoje zdrowie  i bezpieczeństwo.

W roku szkolnym 2018/2019 podjęliśmy inicjatywę przeprowadzenia projektu edukacyjnego pt. „Wiesz co pijesz i jesz?” W ramach projektu uczniowie przez cały rok uczestniczyli w pogadankach dotyczących zdrowej żywności, brali udział w konkursie plastyczno- technicznym propagującym zdrowe odżywianie  czy uczyli się odczytywać  etykiety napojów i produktów spożywczych.

Przemarsz  w  dniu 3 kwietnia  2019 r.  był podsumowaniem projektu edukacyjnego i odbywał się również pod hasłem ,,Wiesz co jesz i pijesz?

Uczniowie w kamizelkach odblaskowych z transparentami propagującymi zdrowe odżywianie maszerowali ulicami Koźmina Wlkp. skandując hasła dotyczące zdrowego stylu życia.

Nad bezpieczeństwem czuwała policja, której bardzo dziękujemy!