PROJEKT E-TWINNING „TEEN TALK”
9 czerwca 2019
Redaktor

PROJEKT E-TWINNING „TEEN TALK”

W ostatnim tygodniu maja klasy VII b oraz VIII b wzięły udział w projekcie realizowanym za pomocą „eTwinning” czyli platformy promującej współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Projekt jest realizowany w celu rozwijania umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim u nastolatków (14-17 lat). Uczniowie w parach, w grupach trzyosobowych rozmawiali ze starszymi kolegami i koleżankami z partnerskiej szkoły, przez określony czas, na wybrany temat za pomocą komunikatora i kamery internetowej. W czasie trwania rozmowy nie można było posługiwać się językiem polskim.
Rozmowom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, uczniowie bardzo entuzjastycznie podeszli do tego zadania.