Rejs po Warcie
14 czerwca 2019
Redaktor

Rejs po Warcie

 

W Dniu Dziecka, pod opieką dyrektora szkoły Pana Jacka Zawodnego, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim odbyli rejs statkami i motorówkami po Warcie przygotowany przez Członków Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim. Była to nagroda dla dzieci, które osiągnęły wysokie wyniki w nauce w I okresie nauki 2018/2019. Wcześniej uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zasad bezpieczeństwa przebywania nad wodą. Rejs po Warcie przygotowali: Jacek Sitarz – Prezes, Leszek Lewandowicz – Wiceprezes, Tomasz Zaworski – Skarbnik, Marek Działoszek – Sekretarz, oraz Roman Galiński i Robert Zachwiej.

Po kilku godzinnych rejsach różnymi statkami i motorówkami młodzież uczestniczyła w poczęstunku, który przygotowali dla nich Członkowie Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim. Zadowoleni uczniowie wrócili bezpiecznie do domu, mając bagaż wielu nowych wrażeń. Dla młodzieży było to ciekawe przeżycie i poznanie możliwości aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Serdecznie dziękuję Członkom Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim za ciekawą inicjatywę, którą przygotowali dla uczniów Koźmińskiej Jedynki. Wierzę, że współpraca będzie nadal owocnie się układała, co umożliwi młodzieży poznanie bezpiecznych zasad przebywania nad wodą i aktywne spędzanie czasu. Z pewnością była to nie tylko zabawa, ale również żywa lekcja wychowania do kultury fizycznej i krzewienia aktywności ruchowej. – dyrektor Jacek Zawodny

Tekst i fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim