Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klas 0 – VI
21 czerwca 2019
Redaktor

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

klas 0 – VI 

Ach co to był za rok! Sukcesy, ale i nieuniknione drobne porażki, intensywny wysiłek intelektualny, ale i fizyczny, zabawa, grono wspaniałych przyjaciół, wspierający nauczyciele i rodzice. Tak można w skrócie podsumować rok szkolny 2018/2019.

Nadszedł czas na odpoczynek i zabawę. Tegoroczną uroczystość kończącą rok szkolny 2018/2019 rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Mrówczyńska, następnie głos oddała panu Dyrektorowi Jackowi Zawodnemu, który w kilku słowach przywitał zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli. Podsumował ten rok szkolny, podziękował uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy klas 0- VI wręczyli nagrody uczniom, którzy uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniom, którzy w ciągu tego roku szkolnego nie opuścili ani jednego dnia szkoły. Podziękowania i nagrody odebrali też członkowie Samorządu Uczniowskiego za pracę na rzecz szkoły, Mistrz Czytelnictwa, redakcja gazetki „Trzecioklasista” oraz uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w zawodach sportowych, Sportowiec Roku oraz członkowie „Klubu Małego Ratownika”.

Po rozdaniu wszystkich nagród Przewodnicząca SU przekazała tę zaszczytną funkcję nowemu Przewodniczącemu – Patrykowi Pietrowskiemu. Nadszedł czas na część artystyczną.  Oprócz wierszy przygotowanych przez pierwszoklasistów, były też występy taneczne uczniów należących do zespołu tanecznego,  piosenka
„Złap lato za rękę” w wykonaniu chóru szkolnego. Michał i Julia z Va zaczarowali publiczność piosenką „Shallow” (ich występ można zobaczyć klikając w link https://youtu.be/0wTi0oqi6v4 ), a taniec i śpiew klasy Va oraz Vc wprowadził zgromadzonych w radosny, wakacyjny nastrój.

Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Sylwia Gołąbek

Fot. Maria Mazurowska