Letni wypoczynek uczniów koźmińskiej „Jedynki
23 lipca 2019
Redaktor

Letni wypoczynek uczniów koźmińskiej „Jedynki”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim przygotowała bogatą ofertę wypoczynku podczas wakacji. W pierwszym tygodniu zorganizowano półkolonie, a w drugim kolonie w Górach Złotych. Letni wypoczynek został dofinansowany z budżetu Gminy Koźmin Wielkopolski. Z oferty skorzystało 52 dzieci.

Uczestnicy półkolonii „na sportowo”  spędzili pięć dni biorąc udział w przeróżnych akcjach przygotowanych przez organizatorów. Uczniowie byli na miejskim basenie, udali się na wycieczkę do Gołuchowa i Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie próbowali swoich sił w parku linowym i na trampolinach.

Opiekunowie przygotowali rajd rowerowy do Skałowa. Na miejscu czekała na nich grillowana kiełbaska oraz słodki poczęstunek. Dzieci miały możliwość wyjazdu również do Poznania. Stolica Wielkopolski „zaprosiła ich” do Climbing Spot – ścianki wspinaczkowej, gdzie pod czujnym okiem instruktorów mali sportowcy podnosili swoją sprawność fizyczną poprzez rozwijanie poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu. W godzinach popołudniowych swój wolny wakacyjny czas spędzili uczniowie w Niku Bowling grając w kręgle. Pod koniec tygodnia uczestnicy półkolonii zagrali w sprawnościową grę „Chaos” oraz brali udział w miejskich podchodach.

Oprócz sportowych zajęć uczniowie brali udział również w zajęciach plastycznych tworząc własne wakacyjne koszulki oraz w zajęciach  profilaktycznych. Sport to zdrowie, ale także i bezpieczeństwo. Podczas zajęć profilaktycznych nauczyciele zwracali uwagę uczniom na zdrowie oraz aktywność bez używek.

Nad prawidłowym przebiegiem półkolonii czuwała pani kierownik Marzena Adamkiewicz oraz kreatywni opiekunowie panie Marzena Tomczak, Hanna Szymura, Izabela Kaźmierczak, Małgorzata Lewandowicz, Anna Filipiak, Agnieszka Maryniak i  Magdalena Dubisz.

Uczestnicy półkolonii otrzymali dyplomy, upominki oraz „worek” niesamowitych wrażeń, umiejętności i nowych doświadczeń.

“Wakacje z Jedynką” to również kolonie, które odbyły się w tym roku w Górach Złotych w Lądku-Zdroju. Opiekę podczas kolonii sprawowali dyrektor szkoły Jacek Zawodny i nauczycielka wychowania fizycznego Ewa Gostek. Dzieci korzystały z pieszych wędrówek szlakami turystycznymi m.in. na Trojak (wys. 766 m n.p.m.) – rozległy, szczyt w Górach Złotych, w Sudetach Wschodnich, wznoszący się nad Lądkiem-Zdrojem. Na szczycie znajdował się atrakcyjny punkt widokowy, z którego rozciągał się widok na niemal całą Kotlinę Kłodzką.

Nie lada atrakcją była wycieczka krajoznawcza po Republice Czeskiej – Ścieżka w obłokach. Dzieci wjechały wyciągiem krzesełkowym na wysokość 1116 m n.p.m., a później przeszły kolejne 55 m po platformie widokowej, aby podziwiać piękną górską panoramę. Warto nadmienić, że w czasie budowy ścieżki na Dolnych Morawach wykorzystano w sumie 380 ton stali, 300 m² modrzewiu i 250 m² heblowanych graniastosłupów. Modrzew pochodził z austriackich Alp, gdzie rósł na wysokości 1000 m n.p.m. Wieża jest utwierdzona przy pomocy łączników i mikropalów, które wpuszczone są aż do skalnego masywu do głębokości 6,5 m.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim w Kurort Lądek-Zdrój miały również zajęcia z nauki czytania mapy, górskie wędrówki, zabawy w aquaparku i udział w Międzynarodowym Festiwalu Tańca oraz brały udział w warsztatach baletowych.

Dla uczniów koźmińskiej Jedynki były to dwa tygodnie pełne atrakcji i aktywnego wypoczynku. Wszyscy bezpiecznie wrócili do domu, aby dalej korzystać z letniego czasu.

 

Tekst i fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim

Ach te półkolonie …

A na koloniach …