Inwestycje i remonty w szkole
25 września 2019
Redaktor

Inwestycje i remonty w szkole

Podczas wakacyjnej przerwy, w lipcu i sierpniu, zostały wyremontowane:

• z budżetu gminy przygotowano bibliotekę szkolną tworząc Multimedialne Centrum Biblioteczne oraz otynkowano elewację zewnętrzną w budynku B od strony parkingu i wykonano izolację.

Przy wsparciu środków Rady Rodziców zostały przygotowane 4 klasy lekcyjne m.in. wymieniono podłogę i pomalowano ściany. Rodzice również zakupili płytki i bezpłatnie położyli je w jednym pomieszczeniu,

• pomalowano cały korytarz w budynku szkoły, zamontowano nowe kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski, szkole udało się uzyskać środki z dwóch programów/projektów:

• Narodowy Fundusz Rozwoju Czytelnictwa 15 tys. złotych (w tym 3.000 zł z budżetu gminy), co pozwoliło zakupić prawie 1.000 woluminów do biblioteki szkolnej,

• Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020 (projekt w trakcie częściowej realizacji; szkoła otrzymała już głośnik multimedialny i kamerkę wideo oraz program do video konferencji. Otrzyma również 25 tabletów, laptop i zestawy edukacyjne do prowadzenia zajęć z uczniami (w zależności od podprojektu będą to najprawdopodobniej aparaty cyfrowe, tablety graficzne, maty oraz roboty do kodowania i programowania).

Po dwóch latach zakończyliśmy pełną informatyzację szkoły w tym zamontowano światłowód i WiFi w całej szkole. We wrześniu został uruchomiony dziennik elektroniczny dla rodziców, uczniów i nauczycieli.

fot. Maria Mazurowska