“Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów.”
8 października 2019
Redaktor

Informacja

na temat potencjalnych zagrożeń związanych
ze stosowaniem elektronicznych papierosów

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia.  Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

Więcej w materiale opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej – załącznik poniżej

MEN i GIS_Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów