Nowoczesne trendy w sporcie
8 października 2019
Redaktor

Nowoczesne trendy w sporcie

Podczas zajęć wychowania fizycznego z dziewczętami w kl. VII b  dyrektor szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Zawodny zaprezentował uczniom Thermoroll, czyli rolkę do rolowania mięśni.

Nauczyciel opowiedział co to takiego jest rolowanie. Wyjaśnił, że coraz częściej można zauważyć  na siłowni osoby, które chodzą z wałkami/rollerami. Wiele klubów fitness ma je również w asortymencie i można ich używać bez żadnego problemu. Początkowo, korzystała z nich niewielka liczba osób związana z fizjoterapią. Wiedza na ten temat była ograniczona, więc przydatnych informacji można było się dowiedzieć tylko na specjalistycznych kursach. Wraz z upływem czasu oraz propagowaniem tej metody przez instruktorów czy trenerów personalnych, metoda ta, stała się praktycznie nieodzownym elementem treningu siłowego, biegania czy innych sportów.

Nauczyciel zaprezentował uczniom thermoroll, który został stworzony i opatentowany przez Macieja Rosiewicza, olimpijczyka z Londynu w chodzie sportowym.

https://www.facebook.com/674935132944469/videos/466738934089017/