DBI
14 lutego 2020
Redaktor

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2020 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 11 lutego 2020 r., w naszej szkole obchodziliśmy go od 12 – 14 lutego 2020 r.
W ramach obchodów wykonano gazetki ścienne w pracowni informatycznej oraz na korytarzu. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu z wykorzystaniem technologii TIK. Korzystali z Learning Apps oraz próbowali wygrać milion grając w grę “Milionerzy”.