Zimowisko z „Jedynką”
14 lutego 2020
Redaktor

Zimowisko z „Jedynką”

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Jednak, co robić w domu, gdy na dworze zimno, a śniegu brak? Aby dzieci okres odpoczynku od szkoły spędziły miło, nie nudziły się, a szkołę  postrzegały  nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, Szkoła Podstawowa Nr 1, po raz trzeci, zorganizowała zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach w Republice Czeskiej. Uczniowie wyjechali, żeby pod czujnym okiem instruktorów i opiekunów: dyrektora Jacka Zawodnego oraz nauczycielek: Anny Wybierały i Ewy Gostek, zdobywać umiejętności jazdy na nartach.

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie „Jedynki” wraz z opiekunami wyruszyli w poszukiwaniu śniegu i dobrych warunków do uprawiania narciarstwa. Przez pięć dni dzieci mogły poznać podstawy jazdy na nartach, a te które już potrafiły mogły doskonalić swoje umiejętności. Codziennie kilka godzin spędzano na stokach w Prichovicach i Vysokie nad Jizerou. Bardzo dobre warunki: naturalnie naśnieżone stoki, temperatura -3 °C, bez wiatru oraz słoneczna pogoda sprawiły, że czas szybko upływał, a dzieci aktywnie wypoczywały, zapominając o trudach roku szkolnego. W czwartym dniu mogły skorzystać również z kąpieli w aquaparku w Libercu. Zadowolone i wypoczęte wróciły bezpiecznie do domu i obowiązków nauki.

Tekst i fot. SP 1 Koźmin Wielkopolski