EU CODE WEEK 2020
13 października 2020

EU CODE WEEK 2020 – I a, I b

Klasy I a i I b w dniu 13 października wzięły udział w  Europejskim Tygodniu KodowaniaEU Code Week 2020.

Nauka kodowania pomaga  uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększa ich szanse na odniesienie sukcesu w przyszłości.

Zgłoszone wydarzenia:

– klasa I a:Dzień Nauczyciela – kodowanie obrazków, rytmów muzycznych

klasa I b: Kodowanie bez prądu – kodowanie obrazka, laurki, rytmów muzycznych.

Poprzez wspólną zabawę uczciliśmy również Dzień Edukacji Narodowej.

Na zajęciach w klasie, uczniowie zagrali na instrumentach perkusyjnych, na podstawie kodu graficznego. Stworzyli zakodowaną Code Weekową orkiestrę. Rysowali kwiaty dla pani odkodowując szyfr literowo – cyfrowy.  Ćwiczyli orientację przestrzenną, rozpoznawanie kierunków oraz nazywanie ich w zabawie „Wędrująca biedronka”, „Czerwony Kapturek”. Na koniec uczniowie urządzili w klasie „Potańcówkę” według zakodowanych układów tanecznych przygotowanych przez starszych kolegów.

Wszyscy uczniowie  aktywnie uczestniczyli  w zajęciach i przede wszystkim świetnie się bawili.

Marlena Nowak

Mariola Szkudlarek