„ŚWIĄTECZNA PAKA DLA CHŁOPAKA”
21 grudnia 2020
Redaktor

PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ

„ŚWIĄTECZNA PAKA DLA CHŁOPAKA”

Od 23 listopada do 11 grudnia br. prowadziliśmy w szkole zbiórkę na rzecz Chłopaków –  podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach. Ośrodek prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Przebywa w nim ponad 70 chłopców. Siostry wraz z personelem świeckim zapewniają im całodobową opiekę pielęgnacyjną, prowadzą zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne.

Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Zebraliśmy kilka kartonów artykułów spożywczych, słodyczy, owoców, środków czystości, gier, zabawek i wiele innych 😊 Poza tym uczniowie naszej szkoły przygotowali ponad 70 paczek – prezentów indywidualnych dla Chłopaków. Trzy wypełnione po brzegi samochody obrazują najlepiej skalę tej zbiórki!

W środę, 16 grudnia odwiedziliśmy Chłopaków w Zdunach. Przekazaliśmy Wasze dary, złożyliśmy życzenia, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy wejść do środka. Wystąpiliśmy na dziedzińcu. Chłopcy obserwowali i śpiewali z nami z okien swoich pokoi. Był Mikołaj, mnóstwo śmiechu i radości, wiele łez wzruszenia i refleksja, która na długo z nami pozostanie… Pokora… Doceniaj to, co masz. Tam zawsze gdzieś jest ktoś, dla kogo Twoje życie jest nieosiągalnym marzeniem…

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Świąteczna Paka dla Chłopaka”. Mimo trudnej sytuacji w kraju po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca i zawsze można na WAS liczyć! Pamiętajcie, dobro wraca! Do Was wróci na pewno, tym bardziej, że mamy zapewnienie sióstr szarytek o pamięci w modlitwie.

Cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć, że w tym wyjątkowym świątecznym czasie, szczególnie teraz, w czasach pandemii, mogliśmy sprawić komuś radość, dodać otuchy, zarazić dobrem, może przywrócić wiarę w ludzi…

Pamiętajmy, co w te święta jest najważniejsze. Nie prezenty, choinka, sprzątanie czy zakupy… Wiara, rodzina, miłość, obecność bliskich osób i pamięć o tych, których nie ma już wśród nas.

Więcej empatii, spokoju, zadumy, dobra a wtedy nasze święta będą piękniejsze. Jeszcze raz dziękujemy i z całego serca życzymy WAM magicznych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Tekst: Anna Kaj

Relacja z wizyty w DPS poniżej:

https://www.canva.com/design/DAEQnGz_UN4/FshaK_WBBlsRfqEhTfMxYw/watch?utm_content=DAEQnGz_UN4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton