ZWYCIĘŻCZYNI KONKURSU
21 grudnia 2020
Redaktor

ZWYCIĘŻCZYNI KONKURSU NA OPOWIADANIE BOŻONARODZENIOWE

          Uczennica klasy VII a Justyna Moraś zajęła pierwsze miejsce w konkursie na opowiadanie bożonarodzeniowe dla uczniów klas  VII i VIII szkół podstawowych organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej.  Możemy się pochwalić, że drugi raz bierzemy udział w tym konkursie i drugi raz Jedynka zajmuje pierwsze miejsce w tym konkursie. Nasi uczniowie są  niewątpliwie bardzo kreatywni, mają wyobraźnie, potrafią swoje pomysły przelać na papier.

Celem konkursu było propagowanie nauki języka angielskiego, w szczególności  doskonalenie umiejętności dłuższej wypowiedzi w języku angielskim. Prace były oceniane pod względem ilości słów, poprawności językowej, stylu, bogactwa językowego, kompozycji pracy, oryginalności, kreatywności i  zainteresowania czytelnika.

          Zainteresowanie konkursem wśród młodzieży było ogromne, jury musiało ocenić wiele prac. Prace napisane przez naszych uczniów jak stwierdziła komisja były napisane na wysokim poziomie i wybór był ciężki. Justyna napisała bardzo ciekawe opowiadanie o perypetiach Mikołaja oraz elfów tuż przed Gwiazdką.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Sylwia Gołąbek