KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
15 stycznia 2021
Redaktor

Szanowni Państwo,

 W związku z decyzją Ministra Edukacji i Nauki informuję, że w okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Natomiast klasy IV-VIII nadal będą miały zajęcia on-line na platformie MS Teams. Wszelkie komunikaty będą podawane na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.
 Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach

Wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych

Powrót uczniów klas I-III do szkół jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. MEiN z GIS i MZ przygotowało wytyczne dla szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r.

Więcej na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Testy przesiewowe dla nauczycieli

Od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021r. 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dyrektor szkoły
Jacek Zawodny