Tydzień Języka Ojczystego cz. 1
26 lutego 2021
Redaktor

Z tej mowy jak ze źródła czerpiesz siłę swą”
Marek Grechuta

Znam – Lubię – Szanuję

W dniach 18-22 lutego br. w naszej szkole obchodzony był Tydzień Języka Ojczystego, zorganizowany przez nauczycieli humanistów. Miał on służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomić uczniom, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się piękną polszczyzną w życiu codziennym. Tydzień upłynął pod znakiem troski o język polski i był czasem ochrony wartości mowy ojczystej. Każdy dzień poświęcony był innemu zagadnieniu związanemu z językiem ojczystym.

Pierwszym zadaniem były zmagania z językowymi „łamańcami”. Uczniowie nagrywali wybrany przez siebie tekst i poradzili sobie znakomicie. Drugie zadanie to stworzenie SŁOWNICZKA zawierającego wyrazy trudne pod względem ortograficznym lub słowa, które kiedyś były używane. Otrzymaliśmy sporo pięknych prac. Ostatnim zadaniem były przysłowia i powiedzenia w języku polskim. Z rozsypanki uczniowie układali prawidłowe określenia i przedstawiali w wybrany kreatywny sposób.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się we wspólne obchody Tygodnia Języka Ojczystego. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej relacji,
a  wkrótce pojawią się kolejne.

Monika Raś, Magdalena Dubisz

https://www.canva.com/design/DAEWnJ8d1ig/58T2ocBiwIR5GNzBemD4bA/watch?utm_content=DAEWnJ8d1ig&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton