Współpraca szkoły z fundacją
25 lutego 2021
Redaktor

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim podjęła współpracę z Fundacją Santander Bank Polska w celu polepszenia bazy dydaktycznej. Dzięki temu udało się pozyskać środki, które pozwolą na stworzenie nowej klasopracowni. Projekt wspiera również Rada Rodziców działająca przy szkole.

Edukacja finansowa dla dzieci i młodzieży oraz przedsiębiorczość są jednym z bardzo ważnych obszarów zaangażowania społecznego Santander Bank Polska. Dlatego wolontariusze Fundacji postanowili przygotować dla uczniów niespodziankę i “pokolorować” klasę przed ich powrotem do szkoły.

          Ogromnie się cieszę, że udało się nam podjąć współpracę z Fundacją Santander. Dla nas to kolejny etap działań w rozwoju naszej placówki. Wcześniej już udało się od banków, PKO BP i Santander, pozyskać biurka, szafy i krzesła, wyposażając izby lekcyjne i sale komputerowe. Tym razem współpraca z I Oddziałem Santander w Krotoszynie to pomoc w realizacji i przygotowaniu kolejnej klasopracowni. Od kilku miesięcy z panią Haliną Krauze, dyrektor banku, omawialiśmy wspólny projekt, aż w końcu się udało. W nasze działania, oprócz wolontariuszy banku, zaangażowała się również Rada Rodziców i wspólnie tworzymy piękną izbę lekcyjną dla naszych uczniów, za co z całego serca w imieniu społeczności uczniowskiej serdecznie dziękuję.

Jacek Zawodny

Dyrektor