“Różowa skrzyneczka”
19 marca 2021
Redaktor

 Pragnę poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji pod nazwą RÓŻOWA SKRZYNECZKA. Jest to akcja mająca na celu wyeliminowanie w jak największym stopniu problemu jakim jest ubóstwo menstruacyjne. Menstruacja dotyczy połowy naszego społeczeństwa.  Nie  może być to tematem tabu. Mamy XXI wiek i jest to wręcz nie do pomyślenia, aby kobiety, dziewczynki borykały się z problemem zdobycia środków higienicznych  niezbędnych w tym czasie. Dlatego też Rada Rodziców podjęła decyzję o zakupie różowej skrzyneczki do naszej szkoły. Mam ogromną nadzieję, że żadnej z naszych uczennic ten problem nie dotyczy. Gdyby jedna było inaczej zawsze będą mogły sięgnąć po środki higieniczne z różowej skrzynki zamontowanej w ubikacji szkolnej. Niech ich brak nie będzie dodatkowym stresem dla nich podczas pobytu w szkole.  

Monika Nowakowska

Przewodnicząca Rady Rodziców

 

różowa skrzyneczka
różowa skrzyneczka
plakat
broszura 1
broszura 2