„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
22 marca 2021
Redaktor

W lutym i marcu br. grupa świetlicowa z naszej szkoły zrealizowała II moduł innowacji pedagogicznej w ramach MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNYEGO wspierającego rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”.

Do drugiego modułu wybraliśmy książkę „Zaczarowana zagroda” Centkiewiczów, a następnie omówiliśmy ją podczas zajęć oraz uzupełniliśmy LEKTURNIKI. Powstały cudne pingwinki z papierowych wydzieranek. Wykonaliśmy obowiązkowe zadanie EKOlogiczne. Wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”, obejrzeliśmy filmy “Efekt cieplarniany” oraz “Segreguj odpady, to się nam wszystkim opłaca”.  Powstały plakaty dotyczące spowodowania przez człowieka efektu cieplarnianego, oczami naszych uczniów 😊 Filmy bardzo wszystkich zaciekawiły – po skończonych zajęciach wszyscy szukali pomysłów jak pomóc naszej planecie. Wykonaliśmy też pracę plastyczną „Wyturlaj bałwana” – to była super zabawa i powstawały urocze bałwanki 😊 Kolejnym zadaniem była zabawa słowna „Za co lubię zimę…”. Nauczyciel zaproponował uczniom, aby zastanowiły się, za co lubią zimę. Uczniowie udzielali swobodnych wypowiedzi. Następnym zadaniem była zabawa „Śnieg – lód” polegająca na dokańczaniu zdań. Nauczyciel mówił pierwsze zdanie, które zostało dokończone przez wybranego ucznia. Następnie ten wymyślił początek kolejnego zdania i wskazywał osobę, która je dokończy, np. Śnieg jest puszysty jak… pluszowy miś. Zabawa toczyła się przy znakomitych humorach. Na koniec nadszedł czas podsumowań. Uczniowie wypełnili kartę samooceny. To był bardzo owocny i pouczający czas, a pingwiny stały się nam bardzo bliskie 😊

Realizacja: A. Maryniak, M. Raś

potwierdzenie