AKCJA CHARYTATYWNA
8 kwietnia 2021
Redaktor

Wielki Czwartek – w kościele katolickim początek Triduum Paschalnego, natomiast dla dzieci oznacza Zajączka – czyli dzień, kiedy to rano otrzymują w uszykowanych w przedpokoju lub przy łóżku koszyczkach  czekoladowe króliczki, jajka i inne słodkości. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą się cieszyć z podarków. Te, które przebywają w szpitalach, nie mają możliwości czekania na wymarzonego Zajączka. Dlatego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. powstała akcja charytatywna , dzięki której dzieci z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu im. Karola Jonschera w Poznaniu, tego samego, na którym przebywała uczennica naszej szkoły Amelka, mogły otrzymać wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze, potrzebne do nauki w przyszpitalnej szkole. Pomysłodawcą jak i „główną dowodzącą” była Hanna  Szymura, dzięki której pomyślnie przeprowadzono akcję. Jednak to głównie uczniowie naszej szkoły, którzy codziennie w czasie trwania akcji przynosili mnóstwo różnorakich przyborów, farby, kredki, plastelinę, bloki rysunkowe, papiery kolorowe i wiele, wiele innych rzeczy, spisali się na medal, gdyż bez pomocy ich oraz ich rodziców nie mielibyśmy z czym do Poznania jechać.

Dziękujemy serdecznie za okazane serce i pomoc. A dzieciom życzymy owocnej nauki, ale przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo zdrowia.

Tekst i fot. Maria Mazurowska