Dzień Dziecka
4 czerwca 2021
Redaktor

„KIEDY SMIEJE SIĘ DZIECKO, ŚMIEJE SIĘ CAŁY ŚWIAT” – Dzień Dziecka w SP Nr 1

Kilka dni temu swoje święto obchodziły wszystkie dzieci. Ponieważ nie ma nic piękniejszego na świecie, niż beztroski uśmiech szczęśliwego dziecka, zadbaliśmy o to, by w naszej szkole ten śmiech rozbrzmiewał przez cały dzień. Pomimo ciężkiej sytuacji pandemicznej chcieliśmy, by nasi uczniowie, i ci mali, i nieco starsi, zapomnieli o pandemii choć na chwilę. To był czas na odpoczynek, beztroską zabawę, oraz przede wszystkim na przypomnienie sobie tego, jak cudownie jest spędzać czas z innymi – w prawdziwym, rzeczywistym świecie, a nie przez ekran komputera.

W tym wyjątkowym dniu  wszystkim dzieciom – tym małym, średnim i dużym, życzymy uśmiechu na każdy dzień, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe i nieustanie otaczającej miłości. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą, pełną inspirujących wydarzeń. A Wasze dzieciństwo było jak najlepsze i trwało jak najdłużej!

W każdej klasie uczniowie mieli zorganizowanych wiele różnorodnych aktywności. Uczniowie klasy VII c pojechali na wycieczkę rowerową, najmłodsi obejrzeli cykl bajek w koźmińskim kinie „Mieszko”, następnie spędzali czas przy muzyce i zabawach na świeżym powietrzu przy Ośrodku Kultury. Niestety, drobny deszcz zmusił nas do nieco wcześniejszego powrotu do szkoły. Na szczęście, w klasach czekała na wszystkich przepyszna pizza oraz inne smakołyki. Były pikniki w parku, turniej gry w piłkę nożną, gry i zabawy na terenie szkoły oraz spotkanie z kolażem. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, ale przede wszystkim, mogliśmy spędzić razem czas, na luzie, ze spokojem, bez stresu.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka przyniósł naszym uczniom wiele radości.