Spotkanie z zawodowym kolarzem – Maciejem Paterskim
4 czerwca 2021
Redaktor

Maciej Paterski – zawodowy kolarz jeżdżący obecnie w grupie kolarskiej Voster był gościem naszej szkoły podczas obchodów Dnia Dziecka. Spotkanie odbyło się z uczniami klas IV.

W głowach bardzo młodych ludzi pojawiają się pierwsze marzenia dotyczące przyszłości. Jak sprawić, żeby nie zostały w głowach, lecz były osiągalne i realizowane? Prezentując swój dorobek zawodowy Maciej Paterski pokazał młodym ludziom, że na marzeniach nie można poprzestawać, lecz trzeba je zamieniać na cele. Drogą do ich realizacji muszą być świadome plany oraz systematyczna, wytrwała i ciężka praca. Tylko w ten sposób możemy dotrzeć do mety i spełnić nasze marzenia.

Przyjazdowi Maciejowi Paterskiemu na metę w naszej szkole towarzyszyły emocje jak na prawdziwym wyścigu: brawa, dźwięk trąbek, doping kibiców. Kolarz opowiedział o swojej drodze do wyznaczonej mety – sukcesu, który odniósł w kolarstwie. Wspomnieniom towarzyszyły zdjęcia
z dzieciństwa, z pierwszych treningów, z pierwszych wyścigów… Następnie opowiedział na czym polega zawodowe kolarstwo, jak wyglądają treningi, wyścigi, dieta. Największe wrażenie na uczniach wywarły podane kilometry, które kolarz pokonuje codziennie podczas treningu. Uczniowie oglądając fragment Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym z zainteresowaniem słuchali na czym polega praca drużyny podczas wyścigu. 260 km trasy, którą kolarze musieli pokonać w ciągu kilku godzin wywołało u nich ogromne zdziwienie. Po tej wyczerpującej relacji przyszedł czas na zadawanie kolarzowi pytań przez uczniów, oglądanie koszulek, trofeów, roweru, kasku. Dziękując za spotkanie uczniowie wręczyli Maciejowi Paterskiemu puchar – piniatę i życzyli przede wszystkim wiatru w plecy oraz silnej nogi. Pamiątkę z wizyty w naszej szkole – grawer z podziękowaniami i życzeniami – wręczył kolarzowi dyrektor szkoły pan Jacek Zawodny. Po spotkaniu nie zabrakło osób chętnych po autografy i wspólne zdjęcia.