XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
1 czerwca 2021
Redaktor

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

W miniony piątek, 28 maja br. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu online z pracownikami Biblioteki Publicznej w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku jubileuszowe obchody odbyły się pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Pani Justyna Kląskała oraz p. Karolina Mączka przybliżyły dzieciom twórczość Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej.

Wierszem przewodnim naszych szkolnych obchodów był utwór „Lokomotywa”. Na zajęciach prowadzonych przez p. Monikę Raś i p. Magdalenę Dubisz, uczniowie  świetnie poradzili sobie z zadaniami wykazując się kreatywnością i znakomitą pamięcią.

#20latcalapolskaczytadzieciom #calapolskaczytadzieciom