Europejski Dzień Języków Obcych
2 października 2021
Redaktor

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Z tej okazji przygotowaliśmy w naszej szkole kilka atrakcji. Uczniowie mieli okazję wykazać się talentem plastycznym oraz wiedzą o wybranym kraju tworząc lapbook’a. Przyniesione prace zostały zaprezentowane w szkolnej bibliotece  – zapraszamy do obejrzenia. Można było również sprawdzić swoje umiejętności logicznego myślenia rozwiązując rebusy, które tego dnia pojawiły się na szkolnych korytarzach. I jeszcze zasób słownictwa – po wylosowaniu kolorowego patyczka trzeba było wykazać się znajomością angielskich słówek. Dla zainteresowanych uczniów był również quiz do rozwiązania w domu.

Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie 🙂

Nauczyciele języków obcych